שאלות ותשובות

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים


שאלות ותשובותבשנים האחרונות השימוש במכשירי לייזר רך נעשה יותר ויותר מקובל בישראל. רופאים רבים במרפאות כאב עושים כיום שימוש בסוגים שונים של מכשירי לייזר קר והדבר נכון גם לגבי כירופרקטים, פיזיותרפיסטים ועוד.

למרות השימוש הנרחב במכשיר, עדיין רבים בקרב הציבור הישראלי חוששים להתנסות בתרפיה בלייזר רך, בעיקר בשל חוסר מודעות ליתרונות של הטיפול ולעובדה שמדובר בטיפול נטול תופעות לוואי וחף מסיבוכים. כדי לפזר את מסך הערפל ולשפוך מעט אור על הטיפול המתקדם והיעיל הזה, בחרנו לענות במאמר שלפניכם על מספר שאלות נפוצות.

מה הם היתרונות של תרפיה בלייזר רך?

כשבוחנים את היתרונות הרבים של תרפיה בלייזר רך, קל להבין את הפופולאריות הרבה של שיטת טיפול זו. להלן כמה מהיתרונות המרכזיים והחשובים ביותר של טכניקת הטיפול בלייזר רך:

 • מגוון רחב של בעיות – היתרון הראשון הוא שמדובר בטכניקת טיפול שמתאימה לסובלים ממגוון רחב ביותר של בעיות ותסמינים. כך לדוגמה מכשירי הלייזר המודרניים יכולים לסייע לסובלים מהפרעות במפרק הלסת, מתסמונת התעלה הקרפלית, מכאבי תחתון, פציעות ספורט מסוגים שונים, מגוון בעיות עור ועוד.
 • ניתן לבצע טיפולים באופן ביתי – ישנם טיפולים רבים שלא ניתן לבצע באופן עצמאי או ביתי, המחייבים את המטופלים להגיע פיזית למרפאת כאב או למכון פיזיותרפיה למשל. לעומת זאת נכון להיום ניתן לרכוש מכשירי לייזר רך לשימוש ביתי שאפשר להפעיל בקלות באופן עצמאי, גם ללא כל ניסיון קודם. באמצעות מכשירי הלייזר הביתיים, ניתן לחסוך הרבה מאוד זמן, אנרגיה וכסף.
 • היעדר תופעות לוואי – רוב הטיפולים המוצעים כיום לסובלים מבעיות אורתופדיות כאלו ואחרות, כרוכים במגוון תופעות לוואי ובמקרים נדירים עלולים אף להוביל לסיבוכים מסוכנים. בניגוד לטיפולים אלה, הטיפול בלייזר רך לא כרוך בתופעות לוואי מסוג כלשהו ואף לא גורם לאי נוחות למטופל בזמן הטיפול עצמו.
 • שיפור מהיר במצב – בניגוד לסוגים רבים של תרפיות שבהן ההשפעה מורגשת רק לאחר זמן רב או טיפולים רבים, השיפור במצב הרפואי והתפקודי של המטופל מורגש כבר לאחר הטיפול הראשון בלייזר קר או לאחר טיפולים ספורים בלבד.
 • יעילות גבוהה – רמת היעילות של תרפיה בלייזר קר נחשבת לגבוהה מאוד. במקרים רבים הטיפול תרם אף לשיפור משמעותי במצבם של חולים כרוניים, שהתנסו בעבר ללא הצלחה במגוון טיפולים שמרניים אחרים.
 • סינרגיה עם טיפולים אחרים – תרפיה בלייזר רך היא שיטת טיפול שיכולה להעצים שיטות טיפול אחרות כמו דיקור סיני לצורך העניין. בניגוד לטיפולים אחרים, אין לטכניקת הטיפול בלייזר קר התוויות נגד וניתן ליהנות מהטיפולים בלייזר קר גם בזמן שמקבלים טיפולים אונקולוגיים, גם לפני או אחרי ניתוח, גם כשמקבלים תרופות הורמונליות שונות ועוד.

למי מומלץ הטיפול בלייזר רך?

הטיפול באמצעות לייזר קר מסייע לריפוי דלקות, לשיכוך כאבים, להתחדשות מואצת של העור ולהחלמה של שרירים, גידים, רצועות ומפרקים. אי לכך הוא מומלץ ביותר למטופלים הסובלים מפגיעות אורתופדיות ומכאבים ברקמות הרכות של השלד.

בין היתר הטיפול נמצא יעיל לטיפול בסובלים מכאבי צוואר, כאבים בכתפיים, מיגרנות וכאבי ראש, כאבי גב תחתון, דלקת בגיד אכילס, דלקת מפרקים של הברך וכאבי ברכיים באופן כללי, תסמונת התעלה הקרפלית (סינדרום מנהרת שורש כף היד), דלקת מפרקים שגרונית, דלקת מפרקים ניוונית, הפרעות תפקודיות וקליניות בלסתות, מגוון רחב ביותר של פציעות ספורט ועוד. כמו כן השימוש במכשירי לייזר קר מומלץ לסובלים מבעיות עור שונות כמו דרמטיטיס, כוויות או כיבים, נשירת שיער בעקבות טיפולי כימותרפיה ועוד.

מהו טיפול ביתי בלייזר רך וכיצד משתמשים במכשירים?

טיפול ביתי בלייזר רך הוא המילה האחרונה בטיפולי הלייזר הרפואיים. המכשירים הביתיים מבוססים על אותו עיקרון פעולה של הציוד הרפואי שניתן למצוא במרפאות כאב, מכוני אורתופדיה ובתי חולים, כשההבדל הוא בעיקר בגודל הציוד וקלות התפעול.

כמו כן בדרך כלל במוסדות רפואיים נעשה שימוש במכשירים נייחים ולעומת זאת המכשיר הביתי הוא נייד. הכוונה היא לכך שניתן לעשות בו שימוש גם מחוץ לבית, בנסיעות, בחופשות ובטיולים. מכשירי הלייזר הקר הביתיים הפופולאריים ביותר כיום בישראל הם "B-CURE LASER" ו-"HANDY CURE".

הטיפול עצמו פשוט וקל, שכן כל שעל המטופל לעשות הוא להפעיל את המכשיר על העוצמה הדרושה, להניח בעדינות את המכשיר על האזור הכואב ולהשאיר אותו צמוד לגוף עד תום הטיפול. משך הטיפול ותדירות הטיפולים אינם אחידים ומשתנים בין החולים.

כך לדוגמה ישנם חולים שיונחו להשתמש במכשיר פעמיים עד ארבע פעמים ביום, כשמשך הטיפול (בכל אחת מהפעמים) ינוע בין שש לשמונה דקות. לעומת זאת ישנם חולים שיפיקו תועלת מטיפולים קצרים יותר או מהתחלה של טיפולים קצרים, תוך הארכת משך הטיפול בחצי דקה מדי יום.

למכשירים הביתיים המשווקים בישראל מצורפות הוראות הפעלה והנחיות טיפוליות בעברית. בחוברת המצורפת למכשיר תמצאו את כל המידע הדרוש לתפעול נכון ושימוש נכון במכשיר, תוך התייחסות למגוון רחב של כאבים ופציעות.

כמה זמן נמשך הטיפול בלייזר רך?

כפי שציינו, הטיפול בלייזר רך בדרך כלל משיג תוצאות כבר לאחר הטיפול הראשון או לאחר טיפולים ספורים בלבד. יחד עם זאת, כדי להשיג את האפקט המקסימלי וליהנות מההשפעה האופטימאלית של המכשיר, לרוב ידרשו מספר שבועות של טיפולים.

יש לציין כי ישנה חשיבות עליונה לשמור על רצף טיפולי בהתאם להנחיות. זאת כיוון שחוסר הקפדה על רצף הטיפולים, יפחית מהיעילות שלהם. כמו כן קצב ההחלמה מושפע מגורמים נוספים שאינם קשורים לטיפול עצמו כמו גילו של המטופל, דרגת החומרה של התסמינים, טיפולים נוספים שעובר המטופל במקביל ועוד.

באילו כאבים ניתן לטפל באמצעות תרפיה בלייזר רך?

להלן רשימה של כאבים שונים שניתן לטפל בהם באמצעות מכשירי לייזר רך:

 • כאבי גב עליון ותחתון, לרבות כאבי גב המקרינים לאזורים אחרים.
 • כאבים במפרק הירך.
 • כאבי ברכיים.
 • כאבים לאורך רכס השוק.
 • כאבים במפרקי אצבעות הרגליים והידיים.
 • כאבים בשורש כף היד.
 • כאבים בחלק החיצוני של המרפק (מרפק טניס) וכאבים בחלק הפנימי של המרפק (מרפק גולף).
 • כאבים בקרסול.
 • כאבים בעקב (דורבן).
 • כאבי צוואר.
 • כאבי כתף.
 • כאבים שמקורם בפגיעות עור כמו כוויות או דלקת בעור.
 • כאבי ראש ומיגרנות.

אז מה היה לנו בכתבה:
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!