דרמטולוגיה רפואית

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים


דרמטולוגיה רפואיתמטופלים שמבקשים לעבור טיפולי דרמטולוגיה רפואית מתקדמת מוצאים שטיפולי לייזר מציעים פתרונות יעילים ואמינים לטיפות במגוון בעיות עור מהן הם סובלים.

הטיפולים עוסקים במגוון נרחב של בעיות עור כרוניות. דרמטולוגיה רפואית היא ענף רפואה העוסק בטיפול בעור ובציפורניים. גישות הטיפול משמשות "חלון" לגוף", וטיפולי לייזר נמצאים בחוד החנית של טיפולי עור ותיקונים המובילים את כל ההתמחויות בתחום רפואת הלייזר.

ההליכים מבוצעים על ידי רופאי עור מומחים בטיפול בשיטות מובילות, המבוששות על מחקרים מדעיים פורצי דרך על מנת לסייע בהשגת התוצאות המקסימאליות.

מהי דרמטולוגיה רפואית?

דרמטולוגיה רפואית היא תחום רפואה העוסק בבריאות העור, מחלות ציפורניים והקרום הרירי. העור הוא האיבר הגדול ביותר בגוף. זהו קו ההגנה הראשון נגד פציעות וחדירת חיידקים, וברוב המקרים משקף את הבריאות הכללית.

מחקר שנערך בשנת 2013 דיווח ש-42.7% מהאנשים הסובלים מבעיות עור, התייעצו בשלב מסוים בחייהם עם רופאים המתמחים בדרמטולוגיה רפואית, עקב בעיות עור.

בעיות עור ותסמינים המטופלים בדרמטולוגיה רפואית

דרמטולוגיה רפואית דורשת ידע קליני מעמיק, והדרמטולוגים צריכים להיות בקיאים במצבים הרפואיים הפנימיים הרבים שעלולים לגרום לתסמיני העור.

הטיפולים המסייעים למקסם את התוצאות הטובות ביותר בטיפולים בבעיות עור כוללים שירותי מומחה כגון:

 • טיפולים בלייזר כדי להחליק עור פגום הנובע מצלקות ופצעים קשים.
 • טיפולי לייזר לשחזור עור פגוע לאחר פצעים הנובעים מטראומות או ניתוחים.
 • טיפולי לייזר לשיקום בעיות עור הנובעות מפצעי סוכרת או טחורים.
 • טיפולי לייזר לטיפול בפצעים המתרחשים בעומקים שונים בעור.
 • טיפולים לשיקום, הידוק וחידוש העור באמצעות הליכים שאינם פולשניים.
 • טיפולי לייזר מתקדמים להעלמת צלקות אקנה או כתמי עור חומים.
 • טיפוליי לייזר להקלת כאבים ושיקום העור לאחר ריפוי כוויות.
 • טיפולי לייזר להיפגמנטציה: כתמי שמש, או פיגמנטציה לאחר הריון.
 • טיפול בכלי דם מורחבים המובילים לאדמומיות כרונית של הפנים.

דרמטולוגיה רפואית וטיפולי לייזר

מרכזים לטיפול ברפואה דרמטולוגית משתמשים במגוון נרחב של טיפולי לייזר מוכחים מדעית לטיפול במגוון נחרב של בעיות עור. נגעי עור שהיו קשים ביותר לטיפול בעבר, ניתנים כיום לטיפול הודות לטכנולוגיית הלייזר.

האנרגיה הנפלטת ממכשירי הלייזר ממוקדת על האזור המטופל בעור בלבד, וקרני האור חודרות לעומק הנכון, תוך הקפדה על מניעת נזק לשכבות העור החיצוניות. באמצעות בחירת אורך האור הפרטני של הלייזר, רופאים יכולים לטפל באזור מסוים, עם השפעה מינימאלית על הרקמה הסובבת.

באמצעות טכנולוגיית לייזר, הרופאים יכולים לבצע טיפול מלנין, הסרת פיגמנטציה חיצונית, או הידוק רקמה ויצירה חדשה של סיבי קולגן. לייזר הוא כלי הליבה בטיפול בצלקות, פיגמנטים, נזקקים נלווים המשפיעים על בריאות כלי הדם, גידולים שונים בעור, ובנוסף, שיפור איכות העור.

זיהומים פטרייתיים

פטריות עלולות להדביק את העור והציפורניים. זיהומים פטרייתיים מובילים לבעיות עור נפוצות, והתסמינים מתונים ברוב המקרים.

הפטרת עלולה לגרום לתסמינים חמורים יותר בקרב אנשים עם בעיות במערכת החיסון. קבוצת שמרים הנקראת קנדידה, עלולה לגרום למגוון נרחב של זיהומים, כולל פטרת הפה ובלניטיס.

ויטיליגו – העור מאבד מלנין, המוביל לנגעי עור בהיר יותר.

אקנה – אחת המחלות הנפוצות ביותר, המשפיעה על בלוטות השומן של העור. היא נובעת כתוצאה ממגוון גורמים, המובילים להופעת סוגי פצעונים שונים. אקנה עלולה לגרום לדיכאון, הערכה עצמית נמוכה, והצטלקות.

דרמטיטיס ואקזמה – דרמטיטיס היא דלקת העור. ברוב המקרים, היא מובילה לנפיחות עם פריחה מגרדת.

בעיות ציפורניים – דרמטולוגים מטפלים גם בבעיות עור המשפיעות על הציפורניים. מצבים אלו כוללים במקרים רבים זיהומים פטרייתיים ופטרת הציפורניים, העלולים להצביע על נוכחות מצבים רפואיים בסיסיים אחרים.

פסוריאזיס – זוהי הפרעת עור כרונית, אוטואימונית, המאיצה את צמיחת תאי העור. צמיחה מהירה זו גורמת להופעת עור סמיך, אדום, עם קשקשים כסופים. קיימים מספר סוגים שונים של פסוריאזיס, ולעתים הוא מופיע במראה הזהה לאקזמה.

סרטן העור – מיליוני אנשים ברחבי העולם עוברים טיפולים לסרטן העור מדי שנה. הצורות הנפוצות ביותר של סרטן העור הן קרצינומה של תאי הבסיס (BCC), ומלנומה וקרצינומה של תאי קשקש (SCC). טיפול מוקדם יכול לפתור את רוב סוגי סרטן העור.

הרפס סימפלקסזיהום ויראלי זה משפיע על קצות העצבים בעור וגורם לפריחה כואבת. למרות שבעיית עור זו מתנקה כעבור מספר שבועות ללא טיפול, מומלץ להאיץ את ההתאוששות באמצעות טיפולי לייזר, ולמנוע כאבים מתמשכים, קהות עור, וגירוד לאחר המחלה.

יבלות – גידולי עור שפירים המופיעים כשווירוס מדביק את השכבה העליונה של העור. יבלות עשויות להצביע על בעיה בסיסית במערכת החיסון, אך ברוב המקרים הן נפתרות ללא טיפול. דרמטולוגיה רפואית משתמשת בטיפולי לייזר על מנת להסיר יבלות מתמשכות.

אפשרויות טיפול

דרמטולוגיה רפואית כוללת את כל אפשרויות הטיפול החדשות הזמינות. הטיפולים בלייזר לבעיות עור כוללים טיפולים בגישות כגון:

 • לייזרים לטיפולים בבעיות עור קלות.
 • לייזר אינטנסיבי.
 • לייזרים מפוצלים לחידוש עור.
 • לייזר פחמן דו חמצני (CO2) ולייזר ארביום.
 • אקסימר לייזר לטיפול בפסוריאזיס.
 • טיפולי לייזר לקילוף שכבות עור פגומות הנובעות מצלקות או פצעים עמוקים.
 • טיפולי לייזר להחלקת העור.
 • לייזר בתדר רדיו מפוצל.

שיטות הטיפול בדרמטולוגיה רפואית בטוחות ביותר ונלחמות גם בבעיות העור המורכבות ביותר. טיפולי הלייזר משמשים לחידוש רקמות והבראת העור.

מחקרים קליניים

מרכזי טיפול מבססים את גישות הטיפול שלהם על מגוון מחקרים קליניים שנערכו בתחום הדרמטולוגיה הרפואית וטיפולי לייזר.

הצוות הרפואי מחויב להעניק טיפולים המבוססים על מחקרים חדשניים על מנת להעניק את גישות הטיפול המתקדמות ביותר.

דרמטולוגיה רפואית מותאמת אישית לכל שלבי החיים – היות וכל גיל כרוך בגישת טיפול שונה ותשומת לב רפואית מיוחדת, מרכזי טיפול בדרמטולוגיה רפואית מייחדים את התמהיל האידיאלי של הטיפולים לכל אדם, גיל ומצב בעיות העור מהן הוא סובל. המרכזים מגדירים לכל מטופל מטרות טיפול פרטניות ומטפלים בבעיית העור הקיימת.

אז מה היה לנו בכתבה:
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!